2021 joon alla

Ei hakka eraldi detsembri kokkuvõtet tegema, läheb kõik ühe hooga.

Aasta investeeringud

Väärtpaberite valikuga olin pigem konservatiiv ja turutõusust palju kasu ei lõiganud. Dividendiaristokraadid tiksusid omasoodu (SPYD, SPYW, ZPRA), ilusama hinnatõusu tõid koduturult LHV, HAE, MRK. Netoväärtus kasvas aastaga 72 900 €, mis on peaaegu samapalju kui 2019 ja 2020 kokku. Passiivne tulu ~9300 € jagunes umbes nii

ETF: SPYD, SPYW, ZPRA, IQQH1600 €
REIT: EQIX, DLR, VTR160 €
Võlakirjad: IBCQ151 €
Balti vp.1523 €
Crowdestate100 €
Estateguru1900 €
Mintos520 €
Rent2000 €
Õpik1350 €

Aasta lõpuks sai kogu väärtpaberiportfell tühjaks müüdud kinnisvara ostuks. Mõru pillina tuleb alla neelata LHV teenustasud, nimelt olen aasta jooksul maksnud ostu-müügi teenustasudeks kokku 784 €. Ausõna, uuesti hakkan investeerima IB vahendusel.

dets.2021 läksid väärtpaberid betooni.

Minosest olen vaikselt väljumas ja aasta keskel jõudsin olukorda, kus olen portaalist rohkem raha välja kandnud kui sisse pannud. Lisaks ootab veel 920 € laekumist. Ühtegi hapuks läinud kontorit õnneks mu investeeringute hulgas polnud, eelkõige tänu Explorep2p Mintose laenukontorite reitingutabeli jälgimisele.

Alates 2015 olen Mintoses omajagu sisse-välja pendeldanud. Hetkel ootab veel 920 € investeeringuid laenude lõppemist.

Mintoses mind tõenäoliselt tulevikus enam ei kohta, ei jõua kõigi uute pakkujate ja muudatustega ennast kursis hoida.

Estategurus elavad laenud vaikselt oma elu. Umbes 10% on default staatuses, mis näitab minu kehva oskust laenude valimisel, portaali keskmine (kui oleks kõikidesse laenudesse investeerinud) on mõnevõrra madalam. Õnneks on Estateguru tulemuslikkus pankrotistunud laenudega parem kui Crowdestate oma. Läbi ajaloo on Estateguru sisse-välja numbrid järgnevad

Alates 2015 Estateguru sisse- ja väljakanded. Aktiivsetes laenudes 21 300 € ringlemas

Crowdestate ja Bondora kohta ei kirjuta midagi, mingid riismeid seal on kinni aga olen need portaalid enda jaoks juba maha kandnud.

Aasta ettevõtluses

Ettevõtlusajaloo edukaim aasta. Konsultatsioonide eest läks välja arveid ~ 95 000 €, st umbes 10 tuhat kuus (suvel puhkasime). Pool sissetulekutest oli pärit neljalt püsikliendilt, ülejäänud 48 klienti vähem regulaarsed ja üllatuslikult ka kaks eraisikut.

Tuluallikad 2021. Ära usalda kogu oma sissetulekut ühele tööandjale / kliendile.

Kuigi väikeste töödega tegelemine ei ole numbrites nii tulus, teeme seda kliendiportfelli mitmekesistamiseks kindlasti ka edasi. See on ühtlasi meie 2022 strateegia suurte projektide leidmiseks – esmaste pisiprojektide ja hea “keemia” baasil kasvame koos kliendi soovidega. Ka selle aasta 4 suurt olid veel mõni aeg tagasi samasugused kriipsud kirjus pirukas. Graafikut vaadates võid aimata, palju müügipotensiaali tulevaks aastaks on – rohkem kui jõuaks.

Aasta viimastel kuudel saime kliendiportfelli juurde kaks ambitsioonikate laienemisplaanidega ettevõtet, mõlemad mahukad projektid tulevaks aastaks. Ehitusmaterjalide tootja ja toiduainetööstus, meie valdkond on äärmiselt kirju 🙂

2021 oli esimene täispikk aasta kodukontoris. Eraldi ruumi hoidsime küll igaks juhuks alles aga kasutasime seda rohkem kola hoidmiseks ja paariks üksikuks kliendikohtumiseks. Uue aasta alguses loobume ruumide rentimisest ja töötame ainult kodus.

Treeningud

Esimene aasta normaalse maanteerattaga ja sügisest alates siseruumis virtuaalsõite tehes möödus edukalt. Just enne jõulupuhkusele jäämist nägin pulsikellal VO2max 50 piiri ära. Numbrit tasub võtta küll kerge kahtlusega aga koormustaluvust on aastaga ikka korralikult tekkinud.

Garmin mäletab treeninguid. Mis juulis ja septembris siis juhtus?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s