2022 kokkuvõte

Igakuised ülevaated on igavad, võtame aasta ühe hooga kokku.

  • Investeerimisega ei tegelenud. Üpris hea ajastusega umbes-täpselt aasta tagasi tühjaks müüdud portfell ja kodu ostmine oli nagu lotovõit, midagi head see aasta kaasa poleks toonud. Rahaline tagavara on nüüd kasvanud piisavalt, et teemad uuesti päevakorda võtta.
  • Maja neelas. Olgu selleks siis ehitustegevus, mööbli ost või ahi, need tuhanded kogunevad märkamatult ka uue maja ostmisel.
  • Sissetulekute hajutamine päästis aasta. Üks 10+ aastat koostööpartneriks olnud ettevõte otsustas oma kasumimarginaali minu teenuse edasimüügi pealt märkimisväärselt tõsta. Tulemuseks ei ole ta uue utoopilise hinnaga pool aastat ühtegi müüki teinud. Sellega kaotasin sissetulekuallika, mis veel 2021 moodustas ~25% aastasest kogutulust. Lisaks muidugi üldine finantshäda ja mitme koostööpartneri ajutine finantsjõuetus. Tekkinud lünga täitsid õnneks teised projektid ja ettevõtted, tööpuudust ei ole.
2022 sissetulekud jaotusid 50 ettevõtte vahel
  • 2022 sissetulekud ~130 tuhat.
  • Kevad ’23 saame paljulapseliseks.
  • Päikesepaneelide projekt edeneb vaikselt. Projekteerimistingimused ja hinnapakkumised võetud, hetkel veel läbirääkimised tehniliste lahenduste osas. Katusele mahub ~10kw paneele ja selle plaaniga ka läheme.
  • 2022 lõpus sai müüdud üürikorter. Tõusnud euribori valguses ületas ainuüksi intressimakse üüri, ei olnud väga mõtet jamada. Müüdud sai hea hinnaga ~200 tuhat ja korter kattis ära suurema osa maja ostuks võetud laenust. Kerge üldistusega numbrites võib öelda, et tänu kiirele hinnatõusule vahetasime korteri maja vastu ja oleme nüüd suures osas laenuvabad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s