Mõtteid algavast kriisist

Tänu säästmis- ja investeerimisharjumusele on meie pere mõneks ajaks finantsiliselt kindlustatud. Kogu muu virr-varri taustal igapäevase finantsolukorra pärast vähemalt muret ei ole. Ei suuda hästi ette kujutadagi nende inimeste tundeid, kes palgata puhkusele on saadetud ja kes seni palgapäevast-palgapäevani oma rahalisi võimalusi arvestanud on.

Ettevõtluses hoog maha

Võtsime vastu otsuse kahjude vältimiseks tõmmata ettevõtte hoog maha. Töötajad said saadetud koju ja nende töökoormus vähendatud. Fakt on, et lähikuudeks läheb pausile suur osa meie klientuurist ja ülemäära palju tööd ei ole. Koondama kedagi ei tõtta, proovime keskenduda kaugtöö juurutamisele ja kasutame antud aega arendustegevusteks. Seda siis nii õppimiseks kui ettevõtte enda arenduseks. Palga- ja püsikuludega tekkiv kahjum tuleb lihtsalt sisse võtta, ettevõtja rõõmud.

Kohandame oma tegevuse ümber plaaniga, et enne juunit ei toimu midagi ja pigem taastub tavapärane rutiin kunagi suve teises pooles.

Investeeringutest

Väärtpaberid on kukkunud ca 20% väikese erandiga, serverimajutajad (DLR ja EQIX) on rohelisemad kui varem. Suurem osa minu väärtpaberitest on dividendiaristokraadid st. lootus, et kriis neil jalad täielikult alt lööb väiksem ja dividenditulu laekub ehk endiselt. Elame-näeme on veidi küüniline öelda?

Estategurus ja Mintoses on investeeringud pausil, tõenäoliselt hakkab aasta teises pooles sealt tavapäraselt rohkem jamasid tekkima. Jälgin ettevaatlikult.

Rahalist puhvrit hoian varasemaga samas suurusjärgus – ca. 10% portfelli koguväärtusest. Kõik sellest üle liigub SPYD, SPYW ja ZPRA vahele jagamiseks.

Sissetulekutest

Lohutusega võin tõdeda, et mitmes valdkonnas tegutsemine on mind teinud kriisikindlamaks. Kolm suurt valdkonda – esinemine, konsultatsioonid ja äriklientide teenindamine on saanud pihta erineva tugevusega. Nagu aimate, esinemised on mõneks kuuks täiesti “out”, konsultatsioonitegevus jätkub online kanalite vahendusel ehk poole koormusega ja äriklientide teenindamine on ka mõneti hoogu maha võtnud. Jääme ellu, 50% väiksema sissetulekuga peab ikka arvestama.

Kuidas teil kriisijuhtimine välja näeb?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s