Suured sammud ettevõtluses (nov.19)

Põnev kraam on selle postituse teises pooles aga kõigepealt novembri kokkuvõte, see saab olema surmigav. Tegevusaruanne on järgnev:

Ostud:

  1. ZPRA 50@44.35 = 2217€ (Pan Asia Dividend Aristocrats UCITS ETF)
  2. DLR 10@116.56 =1165$ (Digital Realty Trust Inc, serverimajutuse REIT)

Passiivsed tulud kokku 531€:

  1. REIT 27€
  2. Mintos 54€
  3. Estateguru 240€
  4. Crowdestate 30€
  5. Raamatu müügitasud 180€

Portfelli pahad poisid:

  • Crowestates H.M. Seafood ja Baltic Foresti all oleva 580€ võib suures osas kadunuks kirjutada.
  • Bondora endiselt kogu täiega üks naljanumber. “Portfelli väärtus” kaotab iga kuu ca 50€ mahakirjutatud laenude tõttu ja paari aastaga nii ta nullis ongi. Põleb ca 1000€ kandis ja iga paari kuu tagant saab 10-20€ kaupa midagi välja kanda.
  • REIT fondid said ostetud hetk enne kukkumisi, TCO -13% hetkel ja DLR oli ka -12% kandis enne teist ostu.

Mõned värvilised pildid:

Portfelli koguväärtus 01.12.19
Investeeringute jaotus ja eesmärk

Eesmärk aasta lõpuks portfelliga 80k piir kätte saada tundub realistlik, hetkel on puudu veel umbes 3.5k ja enne aasta lõppu peaks laekuma vähemalt 2x rohkem arveid. No tegelikult oleks vist saanud selle piiri kätte ka juba tänaseks aga tegin hulga väljaminekuid ettevõtlusega seoses, sellest ka järgnevalt:

Suured sammud ettevõtluses

Mõned postitused tagasi otsisin võimalust omandada osalus töötavas ettevõttes. Pakkumisi oli mitmeid, küll aga ei sobinud üksi ettevõtte profiil minu ettekujutusega (ja võimalusega oma potentsiaali ettevõtte hüvanguks rakendada). Samal ajal tuli kalli teise poolega jutuks viisaastaku unistused ja üks meie väga kattuv osa oli asjalik, toimiv ettevõte.

Milleks oodata viis aastat?

Nädal hiljem istusime koosolekul suure jaekaupade tootjaga ja tutvustasime strateegiat nende müük kasvama panna. Olime teinud põhjaliku eeltöö, kohtumiselt lahkusime kokkuleppega teha detsembris pilootprojekt ja edu korral kogu tooteporfell enda haldusesse võtta. Wohooo! Elevust kui palju ja mis kõige tähtsam, välja käidud lubadused on meile igati jõukohased!

Kaks nädalat hiljem oli meie praegune lao- ja kontoripind läbinud totaalse muutumise seinte, põrandate ja IKEA kiirmööbli näol. Ühesõnaga, koht klientide võõrustamiseks ja mis kõige olulisem – oma töötajatele mõnusaks pesaks.

Täpselt, töötajatele! Juba meie esimene suur leping on täiskohaga töö ja jõudsime ruttu äratundmisele, et kuigi meile meeldib kliente leida, ideid ja strateegiad genereerida, ei taha kumbki meist selle elluviimisega ennast püsivalt siduda. Selleks on meil vaja töötajat!

Esimene leping ei jää kindlasti viimaseks – kohtumine näitas, et suudame pakkuda oma partneritele väärtust ja korralik kodutöö toob lepingu ka koju. Iga kliendiga hakkab suurenema vajadus abikäte järele. Esimene kolleeg liitub meiega veebruaris ja kui suudame olla oma tegevuses edukad, siis 2020 lõpuks on meil plaanis kaks palgatöötajat.

Pikemat plaani ei ole, tundub, et teeme viisaastaku plaani järgmise aastaga ära. Mis edasi?

2 kommentaari “Suured sammud ettevõtluses (nov.19)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s