Oktoober 19

Oktoober oli ostukuu. Portfelli lisandus Balti aktsiaid, dividendiaristrokaatide ETF’e ja mõned USA kinnisvarafondid. Kokku läks kuu jooksul tööle umbes 8000€ uut raha. Kust raha tuli? Tulud ettevõtlusest, mis muud, investeeringud ise toodavad veel imeväikeseid summasid selle kõrval.

Portfell 01.11.19

Hetkel on portfellis toimumas järgnev:

 • Div.ETF – ostan juurde SPYD, SPYW ja ZPRA, nende kolme osakaalu soovin viia 40% kogu portfellist.
 • Balti aktsiad – ostan juurde ettevaatlikult, osakaalu mitte üle 10%
 • Estateguru – hoian. Uut raha juurde ei vii, olemasoleva reinvesteerin. Proovin hoida umbes 25% kandis kogu portfellist.
 • Mintos – vähendan. Laenudest laekuv summa läheb portaalist enamasti välja, osakaal portfellist jääb tõenäoliselt 3-5% piiresse.
 • Bondora, Crowdestate – vähendan ja soovin lahkuda. Bondorast “lahkun” vaevaliselt juba viimased 3 aastat, paistab, et Crowdestatest lahkumine saab olema samasugune (vihje; baltic forest, hm seafood)
 • USA kinnisvarafondid – lisan juurde, mitte üle 10% kogu porfellist. See on ühtlasi ka see osa investeeringutest, millega luban endale eksperimenteerimist ja loteriid.

Ideaalis näeb porfelli jaotus selline:

Mintose asemele peab leidma vist mõne uue laenurahastuse portaali, laisa investorina pole väga kodutööd veel teha viitsinud.

2 thoughts on “Oktoober 19

 1. Aga ole hea põhjenda mõnda oma ideaalosakaalu. Miks balti aktsiad kuni 10% ja etf-id kuni 40%. Siis on su postitus veidi mõtestatum ja minusugustele isegi hariv? Minu meelest on balti aktsiad igas majandustsüklis suht suure riskiga ja etf-id on praeguses majandustsfaasis kindlasti suurema riskiga kui mõnes teises faasis. Ise arvan et praegu etf-idesse pigem väiksemate summadega ja balti aktsiatesse suurematega. Viimased pole üle hinnatud vähemalt?

  Meeldib

  1. sihin suuremat tasakaalu erinevate regioonide vahel, praegu on mintose balti laenud + estateguru + balti aktsiad umbes 50% kogu porfellist st. suur sõltuvus kohalikust olukorrast. SPYD, SPYW ja ZPRA on erinevate regioonide dividendiaristrokaadid ja need saurused on üpris stabiilne võimalus erinevate maailmajagude suuri dividendimaksjad kokku koguda. Võiks ka lihtsalt ühte globaalset div.aristrokaatide etf’i kasutada aga mingi põnevus peab ju jääma erinevate ostudega. Turgu ajastada ei plaani ja turufaase ka hindama ei kipu, kui vaba raha tekib, neid sauruseid ka aegamööda juurde ostan. Mitte just ülemäära äkiline investeerimine, ma tean.

   10% balti aktsiad ja 10% usa reit’id on see osa portfellist, millega luban endale üksikfirmadega mängimist, eks ta veidike bingoloto moodi tegevus ole, sest fundamentaalseid analüüse ma ei tee ja neid oste võiks minu asemel sama edukalt ka pärdik teha. Protsendid on paika pandud enda distsiplineerimiseks, et ei saaks kogu vaba raha sinna paigutada.

   Ära minu tegevusest otsi hariduslikku aspekti, ainuke strateegia on, et ostan ja hoian ning üritan hajutada ajas ja ruumis. Valikud on juhuslikud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s