Märts 2019

Märts 2019 oli finantsiliselt erakordne kuu. Veebruari esinemistasud + märtsi dividendid + tolmu koguva põhivara müük tõid sisse 23.500€ ja portfell näeb nüüd välja selline:

Märkate seda pisikest punast tükki? Olen tagasi väärtpaberite juures, enamvähem täpselt aasta saigi neist eemal oldud. LEI koodi ettevõttele registreerisin leiregister.ee vahendusel ja väärtpabereid hoian LHV’s. Välismaakleri kasutamine tuleks kindlasti soodsam, vähemalt praegu sai võitu mugavus ja viitsimatus jännata mingite vormide, dokumentide ja kinnitustega.

Väärtpaberitest lähevad käiku eranditult ETF’id ja hoian lihtsat strateegiat – kasutan kolme erineva geograafilise piirkonna dividende väljamaksvat ETF’i ja üritan neid hoida tasakaalus. Esimene ost, 2400€ SPYD potsatas kontole mõned päevad tagasi. Lähiajal lisandub sinna teist samapalju SPYW ja sellega on kaetud USA ja Euroopa dividendiaristokraadid. Kolmanda (arenevate riikide) osas hetkeil ideid veel lukus ei ole, Märten kirjutab siin üht-teist.

Põnevaid arenguid on toimud ka teistes teemades, üheks neist oma õpiku kirjastamine, tegin sellest põgusalt juttu oma 2019 uusaastalubadustes. Olen mitmel korral kohtunud kirjastajaga ja projekt läheb nüüd töösse. Kuna valdkond on uus, kasutatakse minu pakutud teemat turu testimiseks, et edu korral suurelt edasi minna. Minu jaoks tähendab see suurt vastutust projekti kvaliteedi osas, kirjastaja poolt on lubatud muljetavaldav reklaamikampaania turu “sügavuse” testimiseks. Müügitulu jaguneb 50/50.

Kristi kirjutas, et ei soovita kasutada vahendajat, ma vaidlen sellele vastu. Kui vahendajal on võimalusi ja motivatsiooni müüa, on väga suur vahe, kas suudad ise müüa 100 või läbi vahendaja 1000 eksemplari. Lisaks planeeritav minu näo ja nimega reklaamikampaania, millest loodetavasti kasvab tulu (tuntus valdkonna eksperdina) veel pikalt peale kampaania lõppu. Kõik sõltub muidugi teemast ja sihtrühmast.

2 thoughts on “Märts 2019

  1. Hei! Miks just SPYD? Selle dividendi valuuta on USD aga uusi saad soetada EUR eest. Kas siin mitte ei tule vahetuskursi “kahvel”?

    Meeldib

    1. usa ettevõtted maksavad dividende dollaris, ei ole veel kuulnud, et keegi seal eurodes arveldaks. Tehniliselt võiks ju osta USD’s toimetavat fondi aga siis oleks valuuta konverteerimine ostmiseks ja tõenäoliselt mitte nii soodne maksukeskkond fondi asukohariigi tõttu.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s