Rändtsirkus puhkab

Blogis on pikalt vaikus olnud. Tegin aasta alguses järjekordse esinemismaratoni ja tänasest hakkas jooksma esimene nädal sel aastal, kus olen oma kodus, ei mingeid reise, “kalevipojatamist” ega esinemisi.

Otsus hulluks veebruariks sündis eelmise aasta lõpus ja põhimõtteliselt läks nii, et viibisin kodus mõned üksikud päevad kuus – ülejäänud aeg kulus esinemisi ette valmistades või kursusi läbi viies. Varade-kohustuste excel teeb selle maratoni tulemusena silmale pai, enne numbrite juurde jõudmist aga mõned uitmõtted:

Rändtsirkus vs. põlluharija

Bussis “tagumikutunde” tehes jäin mõttele, et olen nagu rändtsirkus – iga päev uus linn, uued inimesed ja väike esinemistasu kontole. Ei midagi stabiilset, rutiin puudub. Sahmerdan ringi kümne projekti ja -sissetulekuga, kokkuvõttes ei oma ükski neist märkimisväärset mõju finantsidele ja ühegi tegevusvaldkonna kohta ei saa öelda, et oleksin seal tipp.

Põlluharijad seevastu on keskendunud ühele eesmärgile. Kevadel seeme mulda ja sügisel saak salve. Tegevused on teada, kõik on planeeritav, üllatusi on vähe ja lepingud tehakse mitme aasta peale ette – ole ainult mees*, peenhäälesta ja täida plaani!

Olen ennast pikalt piitsutanud, et ma ei ole piisavalt “põlluharija”, see tundub ju ainuõige viis täiskasvanuna eksisteerimiseks. Tee projekt, pea sellest kinni, keskendu ühele asjale ja saa perfektseks. Kui midagi ei toimi, analüüsi, tee ringi ja alusta uuesti.

Rändtsirkusena olen sahmerdis, jooksen iga ahvatluse järel ja võtan vastu kõige eris-kummalisemaid pakkumisi, valdkonna sisuga hakkan tutvuma alles peale “jah” sõna andmist.

Markantseima näitena sõlmisin aasta tagasi lepingu dokumentaalfilmi tootmiseks – omamata vähimatki ettekujutust, mida ja palju ma selle kokkuleppe täitmiseks tegema pean. Film jäi tellija kehva organiseerituse tõttu toppama ja sellega ka minu plaan kuue kuuga kõik filminduses esmavajalik kibekähku ära õppida. Tagantjärgi tundub, et ega selles valdkonnas finantsvabaduse saavutamine just eriti lihtne ülesanne ei ole ja minu plaan filmitööstusesse sulanduda veel vähem realistlikum. Õnneks läks seekord nii.

Anonüümsed finantsblogijad

Anonüümsus finantsblogijate seas on pigem standard mõningate eranditega. Kummaline kogukondlik topeltmoraal, ühest küljest räägitakse investeerimise normaalsusest, teiselt poolt peidetakse oma identiteet. On näha, et anonüümsus pärsib suhtlemist ja ma kujutan elavalt ette Rahakrati kimbatust konverentsile esinema minnes. Madalama tähelennuga blogijad teevad näoraamatus varikontod ja saavad suhtlusvajaduse nii rahuldatud.

Olen pikalt mõelnud oma nime alt kirjutamisele, eeskujusid selleks on ju piisavalt. Seni on see tegemata jäänud, ämbreid, nagu eelmainitud dokumentaalfilm, ei taha ju oma nime ja näoga seostada. Samas hakkab iga järgneva postitusega järjest rohkem tunduma, et need ämbrid on ainult enda peas kinni ja varjata pole tegelikult midagi. Äkki selgub hoopis, et üks mul kolmest lugejast on ka “päris-elu” tuttav, kellega neil teemadel näost näkku vestelda võiks. (ps. tsau, Krõõt, me oleme 12 a. tagasi kohtunud)

Võidud ja kaotused lubadustega

Blogi paremas tulbas on mõned 2019 eesmärgid, mis ma püüdliku põlluharijana kirja panin. Seejärel sõitis rändtsirkus neist täiega üle ja tulemus on järgnev:

 • LEI ja välismaakler – ei ole teinud, arvasin, et niikuinii pole praegu raha sinna paigutada.
 • Atesteerimiseks peaks 1.aprilliks esitama dokumendid. Ma kirjutan selle asemel blogi,vaatan õhtuti netflixi ja õpin mingeid random elukutseid, mida äkki kunagi on vaja.
 • õpiku avaldamine on seni seisnud, tuuritasin aasta algusest saadik ringi ja vabu päevi kasutasin puhkamiseks. (loe: kõige muuga tegelemiseks, k.a. netflix)

Ühe lubaduse saan siiski tehtuks lugeda- saada aasta lõpuks varad kohustusteks suuremaks. Märtsis kosus ettevõtte ja eraisiku pangakonto kokku umbes 20.000€ jagu ja sellega täitsin aasta eesmärgi esimeste kuudega. Kus siis see ootamatu rahalaev saabus?

 • ~ 6500€ esinemistasud veebruaris.
 • ~ 7000€ seadmete müük, ettevõttel olid pikalt seisma jäänud tootmisvahendid, õnneks leidus ostja. Ostetud said kunagi EAS’i abil rändtsirkuse õhinaga ja tootmist kunagi edukalt käivitada ei suutnudki.
 • ~ 6000€ dividendid ettevõttest, teenusevahenduse tarkvara, mille käivitamisel ma osaline olin ja mis nüüd regulaarselt pisikest sissetulekut toodab.

*käibefraasi “põllumees” asemel peaks korrektsuse huvides “põlluinimene” kasutama.

Advertisements

9 thoughts on “Rändtsirkus puhkab

 1. Aga nii peabki, et oled rohkem tööl ju. Meil, kes me rohkem blogime, on ilmselgelt liiga palju aega vabalt käes. Kusjuures, minul on tuvi maskis täitsa okei juba ringi käia. Isegi hingama olen selles ōppinud ja vaikselt on see nagu hommikune hambapesu – rutiin.
  Ma vōiks ka kirjutada oma nime alt ja olla järjekordne suvaline härra Sergei Serhetero vms, aga tuvina möllamine saab suuremat kōlapinda ja saan rohkem asju suurkorporatsioonidelt küsida, et neid vaeste vahel laiali jagada. Kunagi küsisin Leiburilt kastitäit saia enda blogisse. Enam ei mäletagi, miks seda tahtsin, aga okei. Saad aru, isegi peale tuvi trikki ei suuda sealne turundus mulle saia saata. Kas ma saaks nende töö veeeeel lihtsamaks teha?

  Meeldib

  1. “kiire” pidi uue ajastu “loll” olema ja tammsaarelik kraavi ajamine kedagi õnnelikumaks ei tee. Hea on anonüümselt teile siin hõigata, et ma teen palju ja mul on koguaeg “kiire”, oma nime alt ütleks hoopis, et ma oskan aega planeerida ja hea passiivse tulu tõttu on elu zen. Anonüümsus kaotab vajaduse jätta head muljet.

   Meeldib

 2. Väga tugev tulemus! Kas kodune nädal on ainult üks nädal või tuleb sellist “hullu” tempot see aasta veel peale? 🙂
  Aga seoses anonüümse blogimisega, siis see annab võimaluse valida, kellega, kus ja millest rääkida. PS. Kui täitsa aus olla, siis meie isegi oleme “päris-elu” tuttavad! 😉

  Liked by 1 person

  1. enne sügist sellist tempot ei tee, raha on tore aga vaikselt omaette kontoris tiksumine veel toredam. Anonüümsusega läks nüüd pekki, ma olin täiesti veendunud, et võin siin suvalist jama suust välja ajada. Sul on mu e-mail olemas, ütle seal tere, oleks ka hea teada, kellega ma räägin

   Meeldib

   1. nii. ma olen nüüd kolmapäeval kirjastusega diili lukku löömas, mis tähendab vaba teisipäeva õhtut tallinnas ilma tegevusplaanita. Sisustame ära?

    Meeldib

 3. Meenub kunagi üks dok. film Valli baarist ja sealsest elust, kus mingi elukunstnik üritas endale toobi õltsi pea peal olles sisse kallata. Võid ise ette kujutada… ilmselt lõppeks see tuvimaski avantüür sarnase tulemiga.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s