Tolli 7

mõni postitus tagasi kirjutasin, et Estategurus laenurahaga ostetud Tolli 7 on oksjonikeskuses 195.000€ alghinnaga kohtutäituri poolt müügis. Ei läinud edukalt,

Viimane Tolli 7 taagtisvara oksjon ebaõnnestus ja jaanuari lõpus alustame järgmist oksjoniperioodi. Tagatishind jääb samaks (195 000 eurot) nagu oli viimasel enampakkumisel.

Kogu selle veniva protsessi juures jääb paratamatult kummitama 2 mõtet:

  1. Hindamisakti järgi on turuhinnaks 313.000€ ja samas oksjoni alghinna 195.000€ juures huvilisi endiselt ei leidu. Hindamisakt prognoosib müügiajaks ca 12 kuud ja hinnangu täpsuseks +/-15%. Ajaga oleme siis nii poole peal ja hinnaga 62% kandis esialgsest prognoosist.
  2. Tolli 7 hoone on kaetud üürilepingutega, kuhu ja kellele need tulud laekuvad? Muu hulgas tegutsevad hoones üürnikena ka vara omanike teised ettevõtted, kel ca. 2400€ jagu üüri iga kuu Tolli 7’le tasuda. Arvestades, et projekt on võlas juba aasta (viimane makse 07.11.17), on kogu maja pealt suurusjärk 40.000€ jagu rendimakseid läinud kellele?

Edit: 21. jaanuari uuendus toob veidike selgitusi

Tulenevalt investorite mitmetest küsimustest, selgitame antud laenuprojektiga seotud asjaolusid. Tolli 7 sildlaenu tagatiseks on kaks tagatist, mistõttu on LTV näitaja arvestatud kahe tagatise summana. Tolli 7 ärihoone väärtuseks on arvestatud vastavalt eksperthinnangus toodud turuväärtusele 313 000 eurot ning teise tagatise, rekonstrueeritud eramaja, väärtuseks on arvestatud 83 000 eurot (hinnatud 2016). Lisaks on laenu tagatiseks andnud käenduse isik, kes on Kuressaares töötav riigiametnik. Laenuvõtja äriplaan ja laenurefinantseerimine ei realiseerunud, mistõttu on laenu tagatiseks olev Tolli 7 ärihoone pandud täitevmenetluse korras müüki. Lisaks on palgatud vara müüma Saaremaa juhtiv kinnisvarabüroo LVM. Kahjuks on laenuvõtja otsustanud müügiprotsessi ja ostjate ostuhuvi erinevatel viisidel takistada, mistõttu ei ole ka õnnestustunud varasemad enampakkumised. Käesoleval hetkel on olemas mitu ostuhuvilist, kes on ostu kaalumas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s