Masterplaan 2019

Uue aastaga uued eesmärgid. Erinevalt varasemast üritan olla konkreetsem lubaduste tähtaegade ja mõõdetavuse osas, seada vahefinishid ja panna kirja, mida on seatud eesmärgi saavutamiseks vaja. Lisaks finantslubadustele panen kirja ka mõned isikliku arengu, ettevõtluse ja karjääriga seonduvad plaanid:

1. Finantsvarad ületavad -kohustusi

Uuendasin aasta alguses oma arvepidamise loogikat ja hakkan finantsvahenditena arvestama ka pangakontol seisvat raha, mitte ainult investeeringuid. 1. jaanuar 2019 seisuga on

raha + investeeringud – kohustused = -12.137€.

Eesmärk on see number aasta lõpuks positiivseks saada st. kasvatada varasid aasta jooksul 1000€/kuus. Kinnisvara ma investeeringute hulka ei loe, küll aga arvestan kohustusena selle tarbeks võetud laenu.
Vahefinish: 01.07.19 olen poolel teel st. -6.000€ saldo juures

2. Ettevõttele konto välismaarkleri juures

Ettevõtte alt väärtpaberite soetamine on mõttes olnud ammu, tegudeni jõudmine on kõige muu taustal venima jäänud. Esmane plaan oli väärtpaberikonto avamine pangas, nüüd kaalun teiste finantsblogijate samme lugedes välismaakleri juures konto loomist. Kas selleks saab Lynx, IB või midagi muud, vajab veel uurimist. Siin mõned blogilingid endale läbitöötamiseks: Roosaare, Kristi, Märten, Varatasku.
Vahefinish 01.02.19: ettevõttele registreeritud LEI kood
Vahefinish 01.03.19: Maakleri osas valik langetatud ja konto registreeritud

3. Õpiku avaldamine

2018 aastal toimus põhimõtteline muudatus minu sissetulekutes. Oma ettevõtlusvaldkonna õpetamine, mida seni olin põhitegevuse kõrvalt hobikorras teinud, muutus suuremaks sissetulekuks kui põhitegevus ise. Üllataval kombel on õpetamine väiksema energia- ja ajakuluga st. üldistades võib vist enamvähem iga valdkonna kohta öelda, et:

Sama energiakuluga on valdkonna X õpetamine kasumlikum kui valdkonnas X tegutsemine.

See ei tähenda, et õpetamine oleks kerge, kaugeltki mitte! Samas, rahaliselt on 10-15 päeva kuus õpetamist mitu korda suurema teenistusega kui minu valdkonnas teenuse pakkumine.

Õpetamise häda seisneb selles, et müün oma aega ja väga konkreetne lagi tuleb ette ca 8-9 tuhande euro juures, rohkem lihtsalt ei ole kuus päevi. Selle piiri aitab murda toode – müüdav õppematerjal, mille koostamisele kulunud aeg on ühekordne, müük samas piiritu.

Esimesed konkreetsed sammud, kohtumine kirjastajaga, on kohe-kohe teoks saamas, räägin kogu plaanist lähemalt 2 nädala pärast.
Vahefinish 10.01.19: Kohtumine kirjastajaga, edasine tegevuskava selgub peale seda.

4. Riiklik ja rahvusvaheline atesteerimine

Mul ei ole ette näidata ühtegi paberit, et oleksin oma valdkonna spetsialist. Sel aastal on eesmärgiks saada tunnustatud kahes valdkonnas:

  1. koolitaja kutsetunnistus
  2. Oma oskuste rahvusvaheline sertifitseerimine

Vahefinish 01.03.19: paika pandud samm-sammult tegevuskava koos kuupäevadega, kuidas eesmärgini jõuda ja mis vahendeid on mul sinna jõudmiseks vaja.

5. Tähelepanu perele

Liiga palju asju minu elus tundub iseenesestmõistetav. Ja paljud neist ei ole tegelikult üldse asjad! Finantsvabaduse blogija Money Mustache kirjutas aasta viimasel päeval lahutustest, tuletas väga teravalt meelde, miks ma seda kõike üldse teen – et nautida elu ja olla nendega, keda armastan.

Mul on raskusi tasakaalu leidmisega, kipun liiga kergesti kaduma ära töösse ja kõigesse, mis toimub kodust väljaspool. 2019 on aasta, kus pingutan, et märgata rohkem enda ümber olevaid inimesi ja pöörata tähelepanu tagasi perele.
Vahefinish saabub 50 aasta pärast, seni pean kinni mõningatest konkreetsetest kokkulepetest, mis abikaasaga ühisesse kalendrisse kirja panime.

3 kommentaari “Masterplaan 2019

  1. Hei! Kui plaanid raamatut kirjutada, siis ma hetkel kirjutan kokkuvõtet raamatu välja andmise ja kirjastamise protsessist, mis võiks sulle huvi pakkuda. Kui vähegi viitsid, siis kirjasta ise, mitte ära võta kirjastajat vahele. Öö ja päev rahanumbri suhtes.

    Liked by 1 person

    1. tänud vihje eest! Ma kommenteerin seda teemat tuleval nädalal põhjalikumalt, praegu on väga poolik info siin postituses. Vihjeks võibolla niipalju, et ma ei lähe kosja klassikalises mõttes kirjastajale, pigem tugevat müügimasinat omavale meediaettevõttele.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s