Müüsin kuu oma elust

Olen viimase kuu olnud kadunud. Kõigi jaoks. Nagu varem kirjutasin, müüsin usinalt esinemisi ja viimased 4 nädalat olen müüdut realiseerinud. Põhimõtteliselt on mu tööpäevad näinud välja sellised, et ärkan kell 06, sõidan (bussiga õnneks) kuhugi Eesti teise otsa, esinen ja seejärel bussiga koju tagasi. Kodus ca 19 ehk siis 13 tunnised päevad, millest 2-5h veedan bussis magades.

Kirjutasin just tehtu eest arve, 7500+km. Kas seda on palju või vähe, ei oskagi enam mõelda. Kui võrrelda palgatööga, siis kindlasti palju, samas on sellises rütmis elu väga kurnav ja kõik muu jääb tahaplaanile – ka pere, sõbrad, tuttavad ja neid on võimatu rahaks ümber arvutada.

Olen põhimõtteliselt vahetanud ühe kuu oma elust raha vastu. Mis summa eest Sa selle vahetuse teeks?

7 kommentaari “Müüsin kuu oma elust

 1. Mõtle veel lisaks sellele.
  Saad 7500 + KM(1500) ehk 9000 eurot oma firma kontole.

  Kui sa maksaksid endale kõik palgana välja, saaksid kätte 5187,45€. (Oletades, et 0€ maksuvaba tulu)
  Dividendidena saaksid endale 7200 eurot ja 1800 läheks maksudeks. Ehk 2000+ eurot rohkem kätte. Päris mõnus summa eks 🙂

  Too 9000 eurot on kahjuks ainult number, aga mis reaalselt kätte saad on üldse teine asi.
  Ehk siis pane enda töötunnid kokku ja saad enda tunnipalga teada.
  Vaevalt sa kuus iga päev tegid 13 tundi tööd? Mul endal oleks ka huvitav teada, et mis su tunnipalgaks nii kujuneks.

  Sellist elustiili oleks mõistlik ehk paar kuud kuni maksimaalselt aasta säilitada, et networkida ja kõvasti raha kokku ajada, et siis pärast asja rahulikumalt võtta.
  Sama põhimõtteliselt nagu Kalevipoegade saaga Soomes, kus tehakse palju tööd ning saadakse samas ka palju palka. Kõik ainult raha nimel.

  Meeldib

  1. Täiendaksin su arvutuskäiku. Kui see summa palgaks või dividendideks välja maksta, siis tuleks käibemaks maksta riigile.

   Ehk siis dividendidena saaks kätte 6000 eur ja palgana 4322 eurot.

   Ilusad arvud isegi siis, tubli.

   Liked by 1 person

  2. umbes 5 tundi transporti ja 6 tundi tööd neil hulludel päevadel. Kas transport peaks minema “tööaja” sisse? See mõjutab väga palju lõpptulemust aga suures plaanis ei ole ka tegelikult vahet – oma asja sel ajal niiehknaa ei tee st. sunnitud tegevus raha nimel.

   Kalevipoja tunne tekkis endalgi. Rohkem sellist kuud ei tee, peale raha on nii palju muud olulisemat ja sellist elustiili aasta ei säilitaks mingi valemiga.. läbipõlemine 3-4 kuuga oleks reaalsem tulemus.

   Meeldib

 2. Kui 13 tunnist 5 tundi bussis magada või midagi muud enda jaoks teha (mulle näiteks meeldib audio-raamatuid kuulata), siis jääbki ju alles 8-tunnine tööpäev 🙂 Kui makstaks topelt, mida hetkel palgatööst saan, oleksin suurima hea meelega nõus niimoodi sõitma.

  Meeldib

  1. magamine jah, “midagi muud enda jaoks teha” ei jõua, peale päeva lõppu olen sellest pingutusest (see on tõesti meeletult intensiivne) piisavalt väsinud, et ainult juhmi näeoga bussiaknast mööduvaid puid jälgida järgnevad 2 tundi.

   Meeldib

 3. Kui arvestada, et praegu saan kuus vähem kui 2000 eurot, millest peret elatan ja püüan ka investeerida, siis 4000 kuni 6000 ei oleks paha ühes kuus. Unistuste täitumiseks võiks tulla suuremaid sutsakaid à 50 000.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s