Aprill 2018

Aprill oli tegus kuu ja väljendub vinge krahhina graafikus

chart.png

Võtsin välja investeeringuid ca 50.000€ väärtuses ja lisaks kirjutasin laenu miinusmärgiga sisse, seega on mu investeeringute “netoväärtus” umbes -25.000€

Mis siis toimub?

Nagu varasemalt kirjutasin, ütles meie korteri üürile andja üürilepingu üles ja tuli kibekähku asuda otsima uut Kodu. Kuna meie elud olid üpris mugavalt seatud konkreetse piirkonna järgi (laste koolid-trennid-sõbrad, kontori rendipind), siis loomulikult tahtsime jätkata samas asukohas.  Mida aga ei olnud, oli üürikorterite valik.

Eraisikuna meie pere laenukõlbulik ei ole – väikeettevõtjate rõõmud ja mured. Küll aga oli pank lahkelt nõus finantseerima minu ettevõtet. Intress kõrgem ja tähtaeg lühem aga võimalus siiski. Paberil näeb praegune elukorraldus välja siis nii, et üürime ettevõttelt korterit ja ettevõte maksab tagasi laenu.

Muus osas suuri muutusi ei ole, ühisrahastus tiksub vaikselt edasi ja aktsiaportfell sai ostu jaoks tühjaks müüdud. Vaadates oma investeeringute minevikutootlust ja oskust varasid juhtida (või siis, mitte juhtida) jätkan vähemalt lähitulevikus põhiliselt Estategurus.

Kulud transpordile (takso, rendiauto) aprillis 74€ ja lisaks rendiauto kütus 102€. Kokku läks rendiautot vaja kolmel päeval kuus, lisaks üks päev välisreisile lahkunud lähisugulase auto hoidmist/kasutamist.

9 kommentaari “Aprill 2018

  1. kogun oma suured sõidud kokku. kuu jooksul teha neli sõitu ca 250km / päev ei ole just teab mis suur läbisõit, Pärnu-Tallinn-Pärnu ja päev koos.

   Meeldib

  1. kasutan kohalikku päritolu väikerendifirmat. Kuna olen neil püsiklient, on hinnad veits paremad ja suhtumine super. Autolevi ja Elmo oleks alternatiivid kui oma tavapärasest kohast autot ei leia. Minu jaoks tundub mõistlik rendihind ca 20€/päev.

   Meeldib

 1. Tere

  Kas oskate selgitada kuidas maksud kulgesid korterit ostes firmale?
  Kas käibemaksu saite tagasi? Kas nüüd firmale korteriüüri makstes lisandub kõigile maksetele käibemaks?
  Kas on ka mingi võimalus, et maksuamet kiusama hakkab?

  Meeldib

  1. Ettevõte ostis korteri eraisikult ja käibemaksu tagasi ei küsita (ei saakski küsida). Korter on ettevõtte oma ja kõik korteriga seotud kulud kannab ettevõte. Küll aga ei tohi ettevõte küsida korteriga seotud kuludelt tagasi käibemaksu, muidu peab hakkama rendile ka km’i lisama. Mina maksan ettevõttele üüri ilma km’ita just eelmainitud põhjusel. Maksuamet kiusama ei hakka, kui asjad on ausalt ja läbipaistvalt tehtud, kontrollida võib alati, aga selle vastu ei ole mul midagi.

   Meeldib

   1. Selge pilt. Tänud vastuse eest. Kuigi meedias on silma jäänud lugusid, kus on kohtusse mindud inimeste vastu, kes on ostnud korteri firmana ja ise läinud sinna eraisikuna sisse elama.
    Kuid pigem on nendes lugudes probleem olnud see, et firma on küsinud käibemaksu tagasi ja siis on maksuameti silmis tegu käibemaksupettusega.

    Meeldib

   2. pahandused tekivad siis kui kasutad korterit oma hüvanguks aga selle eest ei maksa turuhinna järgi renti ehk maksuvabalt ettevõtte varade kasutamine eraisiku kasuks. Äkki on võimalik kasutada korterit ka ilma renti tasumata aga makstes erisoodustuse tasu, ei ole uurinud seda võimalust

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s