Jaanuar 2018 kokkuvõte

Jaanuaris suurt midagi ei toimetanud, tegelesin vaikselt oma ettevõtmistega ja portfell tiksus omasoodu. Liikumised olid järgnevad:

Aktsiad/ETF’id +1039.18€
Bondora -29€, lisaks võtsin 3 kuuga kogunenud 100€ välja, seega on rea kogusumma -129€
Mintos +142.81€
Estateguru +110.60€

Portfelli kasv möödunud kuul +1260€, lisasin 400€ st. koguväärtus +1660€. Sellega olen suutnud oma uusaastalubaduse esimese kuu edukalt vastu pidada, graafikul näeb seis välja selline:

chart(4).png

Mintose jätkuvad kampaaniad raha kaasamiseks teevad murelikuks. Miks on Mogol/Lendo’l vaja kaasata kapitali 15+ % intressiga, kas tõesti neile turult odavamalt (alternatiivset) finantseerimist enam ei pakuta? Mintose, Mogo ja Lendo omanikering kattub vähemalt osaliselt st. Mintose huvi cashbacki korraldada on otseselt seotud Mogo/Lendo huvidega. Segane värk ja pigem uut raha siia portaali praegu ei paiguta. Automaatpakkujad korjavad praegu üles ainult lühajalisi Creditstar’i ja Aasa laene (max 6 kuud), et vajadusel saaks üritust kiiresti stopata. Paistab, et 13.000€ on praegu minu valuläveks, mida ma seal portaalis julgen hoida.

Lisaks vaatan ja mõtlen Estateguru vs. Mintos teemadel. Tootlused on praegusel hetkel üpris sarnased (EG 11.5% vs. Mintos 12.2%), samas EG laenud on tagatud kinnisvaraga, Mintoses tegutsevate ettevõtete puhul on tagatiseks täpsemalt mis… laenukontori lubadus olla hea äripartner?

Võtan hoogu, et avaldada oma erialal online kursus. Mõte on keerelnud juba mõnda aga alati on jäänud kuidagi teiste teemade varju, nüüd sai endale antud väike lubadus see lõpuks ka teoks teha. Üpris spetsiifilised teemad, materjalide kokkupanek võtab veel vähemalt kuu-kaks. Loodan aasta jooksul leida ca. 100 tellijat, kursuse hind jääb 100€ piirile.  Eks aasta lõpp näitab, kas ja kuidas see projekt välja on tulnud.

Müün Ebay vahendusel maha üht teist tööalaselt seisma jäänud kraami. Esimene müük 500€ õnnestus jaanuari esimestel nädalatel lukku panna, ostjaks ettevõte Soomest. Olen endale andnud pisikse lubaduse kogu müükidest saadav tulu investeerida. Praegu veel 2-3 tuhande jagu tehnikat ostjaid ootamas.

Autost loobumine läheb üe kivide ja kändude… ostuhuvilisi on mõned olnud aga hinnas ei ole veel kuidagi kokkuleppele saanud. Hind vaikselt langeb, eks näe.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s