2018 eesmärgid

Nüüd, kallid lugejad, kasutan ma teid julmalt ära oma materiaalse heaolu kasvatamiseks. Nimelt on teada-tuntud fakt, et avalikult välja öeldud eemärgid täituvad suurema tõenäosusega kuna sooritust saadab sotsiaalne surve (või noh, sooritaja arvab, et tal on sotsiaalne surve, tegelikult kedagi väga ei koti).

Olgu siis kõva häälega välja öeldud, et minu finantsmaailma suured ja väikesed eesmärgid 2018 aastaks on:

1. Portfelli koguväärtus 2018 aasta lõpuks üle 82.000€

The big one! See tähendab praegusest seisust kasvu 1000€/kuus ja kuna investeeringutest laekuva tulu poolt ma kuidagi lubada ei saa (stiilis luban, et S&P500 kasvab 10%) siis jääb üle lubadus paigutada igakuiselt portfelli piisavalt lisaraha, et koguväärtuse eesmärk saaks täidetud.

Visuaalse atraktiivsuse huvides hakkan ma 2018 pidama kuu ülevaadetes graafikut, kus võtan endale kohustuseks hoida rohelist joont (portfelli koguväärtus) iga  kuu lõikes kõrgemal punasest joonest (eesmärk). Langevatel kuudel tähendab see minu jaoks väga suurt säästumäära, 50% klubis olen neil hetkedel kaelani sees.

chart(2).png

 

Pilk graafikule ütleb kohe, kuidas ma oma seatud eesmärgist olen suutnud kinni pidada ja sotsiaalne surve sooritajale (mulle) ongi tekitatud!

2. Hoian näpud eemal “coinidest”

Lubadus midagi mitte teha tundub lihtsam kui lubadus midagi teha. Oleks see ainult nii, kiusatus “mõnesaja euroga proovida” on ikka väga suur. Hoian eemale spekulatiivsetest tehingutest ja coinid on selle valdkonna ühisnimetajaks.

3. Hoian näpud eemal üksikaktsiatest

Ehk siis – investeerin läbi ETF’ide. Seda on nüüd natuke raskem lubada, mõnikord tundub, et tekib häid võimalusi ja trader on lihtsalt äge olla! Teades enda kaalumata otsuseid ja hetkeimpulsi najal tehtud oste, tasub mul “headest ostukohtadest” eemale hoida ja oma vara kasvatada targalt. Mida vähem minu (kehvi) finantsotsuseid portfelli kasvamiseks vaja läheb, seda parem!

4. Tekitan ettevõttele väärtpaberikonto

Praegu on lood nii, et ettevõtte alt investeerin ühisrahastusse ja aktsiainvesteeringud olen teinud eraisiku investeerimiskontoga. Kuna soov ka ettevõtte vahendeid ETF’idesse  paigutada, ei soovi ma seda teha maksujärgselt (stiilis võtan ettevõttest dividende ja seejärel investeerin) vaid maksueelselt.

See tähendab ühtlasi panga vahetamist, minu ettevõtte praegune kodupank (Danske) hiilgab regiooni kõige mannetuma internetipangaga. Tõenäoliselt uueks kodupangaks LHV aga mine tea.

5. Loobun isiklikust autost

Kasutame peres autot piisavalt vähe selleks, et rendiauto või takso kasutamine neil üksikuil vajalikel hetkedel tuleb kokkuvõttes mõistlikum kui oma auto hoovis roostetamine. Auto on müügis, soov on 2018 esimestel kuudel saada autovabaks.

Panen eesmärgid ka suurelt oma blogi küljele jooksma, et lubadused kogu aeg silma all püsiks ja ennast regulaarselt meelde tuletaks.

Millised on Sinu finantslubadused 2018 aastaks?

 

6 kommentaari “2018 eesmärgid

 1. Uuuh, elu autovabaks. Ma ei kujutaks ette ka enda elu ilma autota. Annab nii palju liikumis vabadust ja hoiab kokku tohutult aega. Samas saan aru, et auto on väga suur kulu allikas, seega miks mitte proovida.
  Enne ei saa teada kui ei proovi!

  Meeldib

  1. eks ma autot kasutan ikka, tööalaselt on seda juba vaja. Mõte on siiski isikliku auto omamisest loobuda ja kasutada vajaduspõhiselt rendiautot / taksot vms. alternatiivseid võimalusi.

   Meeldib

 2. Miks soovid ettevõtte alt ETF’e maksueelselt investeerida? Kas poleks parem seda “maksujärgselt” eraisikuna teha? Kuna mul endal sama küsimus oli, siis exceldasin andmed läbi, maksujärgne investeerimine eraisikuna oli pikaajaliselt tulusam.

  Meeldib

  1. hea teema, olen sellel isegi palju edasi-tagasi mõtteid solgutanud, sooviks võimalusel su excelit ka näha. Minu lihtsustatud arvutuskäik on järgnevate eeldustega 1. algsumma 1000€, 2. investeeringul on 100% tootlus (arvutuse lihtsustamiseks) ja 3. kasutan reinvesteerivat etf’i

   Ettevõtte alt investeerides kasvab 1000->2000 ja seda dividendidena välja võttes rakendub kogu potile 20% tulumaks, st kätte jääb 1666€
   Eraisikuna saan investeerida 833€ kuna olen ettevõttest võetud summalt tulumaksu juba tasunud, investeering kasvab 2x -> 1666, tulumaksu pean tasuma ainult kasvu pealt st. lõpuks saan kätte 833+694 = 1527€

   Nõus, et numbrid muutuvad eraisiku kasuks hetkel kui 1. kasutaks dividende välja maksvat etf’i ja 2. suudaks maksuametile tõestada, et nende dividendide pealt on tulumaks tasutud ja topeltmaksustamist ei teki. Sel teemal on Dividendinvestor kirjutanud pikemalt siin: http://www.dividendinvestor.ee/2016/08/27/etf-i-abc-teenitud-tulu-maksustamine/

   Minu jaoks on ettevõtte alt investeerimine ka ühtlasi mugavuse küsimus, kogu maksustamise küsimus muutub palju lihtsamaks.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s