Investeeri maksueelset tulu

Loen siin erinevaid säästublogisid ja vaatan imelisi numbreid, mis inimesed suudavad oma palgast kõrvale panna – kadedaks teeb kohe! Samas, miks Sa investeerid oma palka? Võta korraks lahti palgakalkulaator ja arvuta, palju tööandja Sinu eest kokku tasub:

2018 aastal läheb ühe €1000 netopalgaga töötaja tööandjale maksma €1561.

Miks Sa veel ei ole oma tööandjaga kokku leppinud, et esitad talle töö eest iga kuu OÜ alt arve tehtud töö eest ja tasud ise oma maksud?

Oletame, et varasemalt investeerisid oma €1000 palga juures iga kuu €200. Kui Sinu ettevõttesse laekunud tasu €1561 pealt investeerida €350 ja ülejääk koos maksudega välja maksta, tuleb netopalk ca. €813, ehk siis umbes sama, mis Sul varem kätte jäi peale  palgast investeerimist. Aga vahe on märgatav – €200 vs. €350.

OÜ loomine võtab pool tundi arvutis, €200 riigilõivu ja üks külaskäik panka konto avamiseks.  Kogu protsess on jaburalt mugavaks tehtud, miks Sa veel seda teinud ei ole?

Mündi teine pool:

 • OÜ’s juhatuse liige olles ei saa töötuna märkimisväärset tuge riigilt. See on vist muutumas isegi?
 • Kui Sulle numbrid ei meeldi (nagu mina näiteks), leia endale raamatupidaja. Täiendav kulu. Samas pääsed eraisikuna investeerimistulude deklareerimisest.
 • Tööandjal on palju lihtsam lõpetada ära koostööd OÜga – riik Sind ei kaitse. Samas, kui muretsed oma töökoha turvalisuse pärast, on tegelik põhjus pigem mujal! (vihje: õpi, täienda ennast, arene, ole tööandjale vajalik).
 • LEI koodi soetamine aktsiainvesteeringuteks võib startivale väikeinvestorile olla proportsionaalselt liig kulukas. Ühisrahastuse jaoks samas muret pole.
 • Mõned ettevõtted (pigem suurfirmad jäiga poliitikaga) ei nõustu OÜ kaudu töötajate kasutamisega.

Ja mõned lisaboonused:

 • Märkad õigepea, et nii mõnedki kulud (telefon, internet, uue arvuti ost, auto remont) saab teha maksueelse rahaga. Muidugi proportsioonis ettevõtluses kasutamisega, riiki ei peta, eks! See on palju odavam raha kui Sinu palk!
 • OÜ alt töö tegemine tekitab kindlasti kiusatust samas formaadis teenust pakkuda veel mõnele ettevõttele… ja märkamatult oledki saanud ettevõtjaks.

Ja lõppu üks küsimus. Miks Sa seda veel teinud ei ole?

2 thoughts on “Investeeri maksueelset tulu

 1. Hea postitus! Mul käis sarnane klikk peas ära umbes kaks aastat tagasi. Samas, päris palgatöölt pole seni ära tulnud, sest sul mündi teisel poolel jäi kajastamata üks väga oluline aspekt – sotsiaalkindlustus. Minu eesmärk on ühel hetkel oma ettevõtlusega jõuda nii kaugele, et maksta endale mingis summas ikkagi ka palk välja. Sest makse tuleb ka ikka maksta, kuna tarbime me ühiskonna hüvesid ju kõik. Ma siinkohal ei taha ennast poliitikaga vihastada ja arutlema hakata, kuidas oleks maksuraha mõistlikum kasutada 🙂 Vastukaaluks mul proua aga ei hakka elusees ilmselt ettevõtjaks – pole sedatüüpi inimene. Kõigile see kindlasti ei sobi.

  Meeldib

  1. kui sa tööandjalt saadud tasu eest oma OÜ kaudu endale palka maksad (+maksud), on sotsiaalkindlustus samamoodi olemas, seega vahet ei ole. Jutu mõte oli, et investeerimiseks minev raha võtta kasutusse enne maksude tasumist, mitte pärast. Sotsiaalkindlustuse vajalikkus või mittevajalikkus on üldse üks pikem teema, olen seda üksjagu kaalunud, praegu on õnneks kooli kaudu see tagatud ja teema aastaks veel laualt maas.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s